Pomóż powodzianom w Tbilisi

Powódź w Tbilisi

Po tragicznej w skutkach powodzi w Tbilisi Fundacja "Serce dla Gruzji" nawiązała kontakt z Centrum Charytatywno-Humanitarrnym „Abkhazeti” w celu uzyskania rzeczowych informacji na temat potrzeb pomocy dla poszkodowanych. Organizacja ta jest już naszym sprawdzonym partnerem w programie „Przyjaźń na odległość”, z którego korzystają dzieci z domów dziecka w Gruzji. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez „Abkhazeti” w powodzi ucierpiało 260 osób. W chwili obecnej nie ma potrzeby dostarczania im żywności i odzieży, ponieważ wielki społeczny ruch wsparcia dla ofiar powodzi spowodował dużą ofiarność sponsorów oraz obywateli tego kraju. Tysiące wolontariuszy pracuje nad usuwaniem skutków powodzi. W tej sytuacji potrzebna jest pomoc długofalowa, związana z wyposażaniem lokali zastępczych i remontowanych mieszkań. Nasza Fundacja chce włączyć się w taką pomoc, szczególnie dla osób ubogich, które mają trudności z odbudowaniem swojego życia. Zapraszamy do wpłat na nasze fundacyjne konto z dopiskiem „Powódź w Tbilisi”. Pozyskane środki zostaną w całości rozdysponowane (we współpracy z Abkhazeti) dla potrzebujących powodzian do 15 października tego roku. Każdy, kto wpłaci jakąkolwiek sumę otrzyma pełne rozliczenie pomocy. Oprócz tego opublikujemy pełne rozliczenie na naszej stronie. Będziemy bezpośrednio dokonywali każdego zakupu i przekazywali go potrzebującym. Zapraszamy do wsparcia gruzińskich przyjaciół w potrzebie!

Wszelkie informacje można też uzyskać pod numerem telefonu +48 604 83-24-05

A może ktoś z Was chciałbym polecieć w sierpniu - październiku do Gruzji pomóc w przekazywaniu wsparcia w ramach Wyjazdu Charytatywnego.

Z promocją tańca integracyjnego przez Gruzję

Mobilne wystawy zdjęć i filmu w Aspindzy i Tbilisi oraz pokaz tańca integracyjnego w przestrzeni miejskiej – to ostatnie zrealizowane we wrześniu działania w ramach projektu „Rozkwitam w tańcu – rozwój poczucia własnej wartości i integracja sprawnych i niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Tbilisi”

Czytaj więcej: : Z promocją tańca integracyjnego przez Gruzję

Rozkwitam w tańcu - podsumowanie projektu

Rozkwitam w tańcu - podsumowanie projektu

Warsztaty z polskimi choreografami, kilkumiesięczne zajęcia taneczne w czterech grupach, eksperymentalny integracyjny spektakl tańca i koncert z udziałem dzieci i niepełnosprawnych – to najważniejsze działania w ramach półrocznego projektu „Rozkwitam w tańcu – rozwój poczucia własnej wartości i integracja osób z niepełnosprawnościami” Fundacji „Serce dla Gruzji”, który w ostatnim miesiącu podsumowano w Tbilisi.

Czytaj więcej: : Rozkwitam w tańcu - podsumowanie projektu

Rozpoczęcie współpracy fundacji Serce dla Gruzji i Instytutu Wschodniego UAM w Poznaniu.

Fundacja Serce dla Gruzji objęła swoim patronatem projekt badawczy Koła Naukowego Instytutu Wschodniego UAM w Poznaniu. Studenci przyjrzą się zagadnieniu ekologii w Gruzji.

Głównymi problemami jakimi zajmie się grupa badawcza będzie kwestia zmian, jakie zaszły między okresem rządów administracji prezydenta Micheila Saakaszwilego a administracją jego następcy, Giorgiego Margwelaszwili. Badania przeprowadzone przez studentów rozszerzą wiedzę na temat miejsca ekologii w świadomości Gruzinów a także rzucą więcej światła na temat ochrony środowiska na obszarze byłego ZSRR.  Opiekunem naukowym wyjazdu będzie mgr. Adam Dohnal.

 

Spektakl „Zobacz moimi oczami”

Spektakl „Zobacz moimi oczami”

Na scenie teatralnej Uniwersytetu Stanowego im. I. Javakhishvili w Tbilisi 29 czerwca br. wystąpiło 45 uczestników projektu „Rozkwitam w tańcu – rozwój poczucia własnej wartości i integracja osób z niepełnosprawnościami” Fundacji „Serce dla Gruzji”. Spektakl łączył różne formy tańca w teatrze, a jego ideą była integracja sprawnych i niepełnosprawnych uczestników, która była możliwa dzięki wspólnym próbom w teatrze.

Czytaj więcej: : Spektakl „Zobacz moimi oczami”